PIECE NA PELLET

Piece na pellet Olsztyn – Warmia i Mazury

Zalety pieców na pellet

Piece na pellet to ekologiczne rozwiązanie dla naszego domu. Pellet jest ekologicznym paliwem stałym, powstałym ze sprasowanych trocin bez sztucznych dodatków.

Głównymi zaletami korzystania pieców na pellet (kotłów na pellet) jest to, że w czasie spalania występuje niska emisja substancji smolistych oraz powstaje niewielka ilość popiołu.

Piece na pellet są łatwe w instalacji, obsłudze oraz użytkowaniu. Z roku na rok wzrasta popularność tego typu kotłów zarówno w Polsce jak i w Europie Zachodniej.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo szeroki asortyment pieców na pellet wiodącego polskiego producenta oraz usługę montażu zakupionego kotła.

Zobacz także:
Piece na pellet Kostrzewa – cennik (.pdf) – tutaj

PIECE NA PELLET – KOTŁY 5 KLASA

Mini Bio NE

Główną zaletą kotła Mini Bio typ NE są jego minimalne gabaryty oraz prosta obsługa, polegająca na zasypaniu głównego zbiornika paliwem oraz wciśnięciu przycisku START. Komunikaty są wyświetlane na dużym wyświetlaczu graficznym. W ciągu kilku minut urządzenie automatycznie rozpali się, samoczynnie dobiera parametry pracy i jak również dąży do utrzymywania stałej temperatury w pomieszczeniach i ciepłej wody użytkowej.

MINI BIO NE – 10KW 10 056 ZŁ
MINI BIO NE – 15KW 10 915 ZŁ
MINI BIO NE – 20KW 11 483 ZŁ

Mini Bio B NE

Główną zaletą kotła Mini Bio B NE są jego niewielkie gabaryty oraz prosta obsługa, polegająca na zasypaniu głównego zbiornika paliwem oraz wciśnięciu przycisku START. Komunikaty są wyświetlane na dużym wyświetlaczu graficznym. W ciągu kilku minut urządzenie automatycznie rozpali się, samoczynnie dobiera parametry pracy i jak również dąży do utrzymywania stałej temperatury w pomieszczeniach i ciepłej wody użytkowej.

Jedyną pracą jaką należy wykonać przy kotle Mini Bio B NE to zasypywanie głównego zbiornika o pojemności 295l paliwem co 3 – 14 dni(4) oraz wybieranie popiołu z palnika i kotła c.o.

MINI BIO B NE – 10KW 9756 ZŁ
MINI BIO B NE – 20KW 11 183 ZŁ

Twin Bio Luxury Compact NE

Kocioł Twin Bio Luxury NE w nowej kompaktowej odsłonie. Pierwszy w Polsce kocioł na pelet zmieniający swoje wymiary za pośrednictwem innowacyjnego palnika VG z serii Platinum Bio.

Spala każdy rodzaj peletu drzewnego (klasa: A1, A2, B – cena już za ok. 600 zł/tona) oraz mieszankę pelet/owies.

TWIN BIO LUXURY COMPACT NE – 8KW 12 300 ZŁ
TWIN BIO LUXURY COMPACT NE – 10KW 12 300 ZŁ
TWIN BIO LUXURY COMPACT NE – 12KW 12 300 ZŁ
TWIN BIO LUXURY COMPACT NE – 16KW 12 800 ZŁ
TWIN BIO LUXURY COMPACT NE – 24KW 13 300 ZŁ

Mini Bio Luxury

Mini Bio Luxury – najmniejszy kocioł na pelet dostępny w wersji z palnikiem Platinum Bio VG – zmieniający swoje wymiary!. Spala każdy rodzaj peletu drzewnego oraz pelet/owies.

VG – zmienna geometria (variable geometry). Urządzenie automatycznie dostosowuje się do zapotrzebowania cieplnego budynku zmniejszając lub zwiększając swoje wymiary.
OMS – (operating monitoring system). System nadzoru i obsługi kotła na paliwa stałe.

MINI BIO LUXURY – 12KW 11 500 ZŁ
MINI BIO LUXURY – 15KW 12 100 ZŁ
MINI BIO LUXURY – 21KW 12 500 ZŁ
MINI BIO LUXURY – 30KW 13 500 ZŁ

Mini Bio Luxury B

Mini Bio Luxury B w nowej odsłonie – z niezintegrowanym zbiornikiem. Najmniejszy kocioł na pelet dostępny w wersji z palnikiem Platinum Bio VG – zmieniający swoje wymiary!. Spala każdy rodzaj peletu drzewnego (klasa: A1, A2, B) oraz pelet/owies.

VG – zmienna geometria (variable geometry). Urządzenie automatycznie dostosowuje się do zapotrzebowania cieplnego budynku zmniejszając lub zwiększając swoje wymiary.
OMS – (operating monitoring system). System nadzoru i obsługi kotła na paliwa stałe.

MINI BIO LUXURY B – 12KW 10 500 ZŁ
MINI BIO LUXURY B – 21KW 11 500 ZŁ

Maxi Bio SPIN NE

Skonstruowany, aby sprostać nawet najtrudniejszym zadaniom.
Nowa linia Maxi Bio SPIN typ NE to synergia ekologii i ekonomii.

Maxi Bio SPIN typ NE to nowa linia automatycznych urządzeń służąca do ogrzewania budynków wielkopowierzchniowych za pomocą granulowanych paliw z biomasy o zapopieleniu nawet do 2% (pelet klasy A1, A2, B).

Wiemy jak duża odpowiedzialność ciąży na administratorach ogrzewanych powierzchni, dlatego cała linia kotłów Maxi Bio SPIN typ NE jest przystosowany do pracy w najtrudniejszych warunkach, bez względu na porę dnia oraz pogodę. Konstruktorzy firmy KOSTRZEWA włożyli wiele wysiłku, aby stworzyć urządzenie praktycznie bezobsługowe, dla którego jakość używanego paliwa nie odgrywała decydującej roli.

Twin Bio Luxury NE

Twin Bio Luxury NE – Pierwszy w Polsce kocioł na pelet zmieniający swoje wymiary za pośrednictwem innowacyjnego palnika VG z serii Platinum Bio. Spala każdy rodzaj peletu drzewnego, mieszankę pelet/owies.

TWIN BIO LUXURY NE – 8KW 12 000 ZŁ
TWIN BIO LUXURY NE – 10KW 12 000 ZŁ
TWIN BIO LUXURY NE – 12KW 12 000 ZŁ
TWIN BIO LUXURY NE – 16KW 12 500 ZŁ
TWIN BIO LUXURY NE – 24KW 13 000 ZŁ
TWIN BIO LUXURY NE – 32KW 14 500 ZŁ