REKUPERACJA

Nowoczesny system mechanicznej wentylacji

Rekuperacja

Rekuperacja to nowoczesny sposób wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Rekuperacja polega na odzyskiwaniu energii cieplnej przy pomocy wymiennika ciepła. Cały proces zachodzi w specjalnej centrali wentylacyjnej (rekuperatorze), która jest wyposażona w wymiennik ciepła.

Zasada działania rekuperacji, czyli wentylacji z odzyskiem ciepła, polega na dostarczeniu i ogrzaniu świeżego powietrza do budynku mieszkalnego powietrzem zużytym, dzięki wykorzystaniu usuwanego z budynku, przepuszczonego przez wymiennik ciepła, powietrza.

Systemy rekuperacji stosuje się w celu zmniejszenia zużycia energii oraz dobowej stabilizacji temperatury wewnątrz. Oprócz odzysku ciepła, rekuperacja posiada wiele innych zalet: dostarczenie świeżego powietrza, zmniejszenie wilgotności powietrza wewnątrz budynku, brak skroplin w oknach, brak alergenów, brak insektów (muchy, komary), wyeliminowanie powstawania grzybów i pleśni.

Oferujemy kompleksowy montaż rekuperacji na terenie Olsztyna oraz na terenie Warmii i Mazur oraz w rejonie północno-wschodniej Polski.

Rekuperacja firmy Zehnder i Prodmax.

Rekuperacja Olsztyn

REKUPERATORY PRODMAX